Svečani dio programa povodom obilježavanja Dana Druge osnovne škole, organizovan je u zgradi Akademije znanja u Budvi, 02. februara 2015. godine.
Na početku programa, hor Druge osnovne škole, pod rukovodstvom profesorice Bojane Nenezić, otpjevao je himnu Crne Gore. Izvođenje himne možete čuti i viđeti u video zapisu.
Direktorica Druge osnovne škole Zorica Stanković, obratila se prisutnima i upoznala ih sa rezultatima rada ove obrazovne ustanove u protekloj godini. Govor prenosimo integralno u video zapisu.
Ispred Opštine Budva, kolektivu Druge osnovne škole čestitala je Dan škole, gospođa Rajka Špadijer. Pozdravni govor prenosimo integralno u video zapisu.
VIDEO ZAPIS HIMNE
I GOVORA ZORICE STANKOVIĆ I RAJKE ŠPADIJER
Nakon pozdravnih govora, program je nastavljen nastupom hora Druge osnovne škole. Hor je otpjevao dvije pjesme: “Idem tamo gdje je sve po mom” – pjesma grupe Jinx i „Cup song“, za koju je bila karakteristična pratnja učenika koji su izvodili igru “Ples čašama”. Odlično izvođenje pjesama uz izvanrednu igru čašama koja zahtijeva različite psihičke sposobnosti i vještine, ukazuju na sistematičan, kvalitetan i kontinuiran rad profesorice Nenezić sa učenicima. Nastup hora možete pogledati u video zapisu.
VIDEO ZAPIS NASTUPA HORA
U predstavi “Ostrvo s blagom”, koja je urađena po tekstu Branka Milićevića Kockice, učestvovali su sljedeći učenici: Milica Šljivančanin – IX1 (Milica, upravnica pozorišta), Đorđe Brstina – VI1 (Rica Zlica, glavni negativac), Sara Zečević – VIII4 (Admiral, kapetan bojnog broda bez posla), Anastasija Đurović – IX1 (Boca, mačevalka), Aleksandar Obradović – VIII3 (Odžačar, scenoman), Isidora Labović IX1 (Mileva, slučajna prolaznica), David Baštrica – VIII1 (Crna nindža, sporedni negativac) i Viktorija Knežić – VI1 (Plesačica, gost).
Režiju, adaptaciju teksta, scenografiju, izbor muzike, koreografiju i kostime priredila je profesorica Marija Majkić.
“Ostrvo s blagom” je originalna dječija komedija. Upravnica pozorišta Milica, pronalazi mapu blaga i traži članove za ekspediciju. U njenu ekipu pokušava da se ubaci Rica Zlica. To mu ne polazi za rukom, ali ipak uspijeva da ih sve zarobi i dokopa se blaga.
Profesorica Marija Majkić je uspješan rad sa učenicima na pripremi predstava za đecu, dokazala 2011. godine, kad je izvedena veoma zapažena komedija “Romeo i Julija na naš način”. Visoko postavljeni nivo sa tom predstavom, određivao je i obavezivao na još kvalitetniji rad na pripremi predstave “Ostrvo s blagom”. Trebalo je potvrditi prethodni kvalitet i naravno pokušati i više od toga. Nakon odgledane predstave, bilo je više nego jasno da se trud isplatio i da je u pojedinim segmentima nadmašila prethodnu. Uloge su pravilno raspoređene, a svaki član glumačke ekipe je sa emocijama tumačio povjereni lik. Predstava je, ne samo kako se to uobičajeno kaže, držala pažnju prisutnih, već je i uspostavila komunikaciju sa najmlađim gledaocima, koji su se u pojedinim djelovima uključili sa svojim simpatičnim komentarima, što je izazvalo pozitivnu reakciju publike. Dugi aplauz na kraju predstave i više puta vraćanje aktera predstave na scenu, najbolji je pokazatelj uspješnosti ove predstave.
FRAGMENTARNI VIDEO ZAPIS PREDSTAVE
Neposredno prije glavnog dijela svečanosti koji je održan u Akademiji znanja, u holu Druge osnovne škole organizovane su izložbe likovnih radova i fotografija.
Profesorica Ana Bastać Martinović, pripremila je izložbu likovnih radova učenika od V do IX razreda. Izloženi radovi su rađeni raznim likovnim tehnikama, a prisutni su različiti motivi. Kvalitetni likovni radovi prikazani na izložbi, rezultat su pravilnog oblikovanja i usmjeravanja kreativnosti i talenta učenika za oblast likovne umjetnosti i dobrog povezivanja ovih osobina sa neophodnim znanjima iz ove oblasti. Očigledno, da je profesorica Bastać Martinović na najbolji način uspjela da oblikuje pozitivnu energiju mladih i usmjeri njeno ispoljavanje kroz likovni izraz.
Izložbu fotografija pod nazivom “Čovjek gradi kuću, a kuća čovjeka”, pripremila je profesorica Zorica Joksimović sa svojim učenicima. Inspiracija za ovu izložbu bila je pripovijest Pavla Ugrinova “Stara porodična kuća”. Odlična inspiracija, i divno realizovana izložba. Vrijednost ove izložbe nije samo u tome što su učenici na kvalitetan način ostvarili i pokazali vezu između književnosti i fotografije kao dijela likovne umjetnosti, već i u tome što ona može biti inspiracija za niz novih izložbi. Stare kuće su uvijek inspiracija, a posebno u Crnoj Gori, bez obzira da li se nalaze na primorju ili u planinskom dijelu. Uvijek su stare kuće rađene od prirode i sa prirodom, ekološke, dio su pejzaža i nezaobilazni dio istorije i identiteta.
VIDEO ZAPIS IZLOŽBI LIKOVNIH RADOVA I FOTOGRAFIJA